مقالات, بلاگ

آبمیوه‌هایی برای تسکین سردرد

چند قانون اساسی برای پیشگیری از سردرد

آبمیوه‌هایی برای تسکین سردردآبمیوه‌هایی برای تسکین سردرد

آبمیوه‌هایی برای تسکین سردرد

خستگی، استرس یا مشکلی در سلامتی. دلیلش هر چه که باشد این روزها سردرد بیشتر از هر زمان دیگر سراغمان می‌آید. خیلی از ما در این مواقع عادت کرده‌ایم که به سراغ انواع مسکن‌ها برویم که متأسفانه عوارض جانبی زیادی دارند؛ اما بعضی وقت‌ها با صرف کمی وقت و تهیه‌ی آب میوه‌های خانگی می‌شود به طور طبیعی با این سردردها مقابله کرد. با ما باشید تا با این آب میوه‌ها و روش‌های طبیعی مقابله با سردرد بیشتر آشنا شوید.

گاهی سردردهای میگرنی نتیجه مشکلات دیگری است که باید به آن دقت کرد. گاهی مصرف یک ماده‌ی غذایی نامناسب یا بیماری نادیده گرفته‌شده‌ای باعث بروز سردرد می‌شود. اگر به طور مرتب از سردرد رنج می‌برید حتماً به پزشک مراجعه کند چون امکان دارد دچار میگرن جدی شده باشید. بهتر است دلیل اصلی سردردهایتان تشخیص داده شود. محققان معتقدند که با رعایت بهداشت سالم زندگی یعنی داشتن تغذیه‌ی مناسب و پیشگیری از شرایط استرس زا می‌شود 70 درصد سردردها را تسکین داد.

صبحانه مهم است

برای اینکه در طول روز دچار سردردهای میگرنی نشوید لازم است که یک صبحانه‌ی کامل میل کنید و انرژی لازم را برای شروع روزتان داشته باشید. صبحانه‌تان را با نوشیدن آب‌میوه‌هایی که در انتهای این مطلب ارائه خواهد شد تکمیل کنید. می‌توانید از میوه‌های خشک و غلات کامل برای صبحانه استفاده کنید. در واقع لازم است که بدن ما به اندازه‌ی کافی مواد مغذی دریافت کند که روزه‌ی شبانه را بشکند و انرژی لازم برای ادامه‌ی روز را داشته باشد.

انواع کیک‌ها و شیرینی‌جات صنعتی حاوی رنگ‌های خوراکی هستند که برای سلامتی مضر است. این مواد غذایی همچنین حاوی مونوسدیم‌گلوتامات هستند

که به عقیده‌ی متخصصان باعث سردرد می‌شود

از مصرف مواد غذایی حاوی تیرامین بپرهیزید

از مصرف مواد غذایی حاوی تیرامین بپرهیزید. این ترکیب در برخی از پنیرها مانند روکفور، فتا، موزارلا، پارمسان و غیره وجود دارد. تیرامین باعث افزایش هجوم خون به مغز و بروز سردردهای میگرنی می‌شود.

از مصرف مواد غذایی حاوی رنگ‌های خوراکی و افزودنی‌ها بپرهیزید

بعضی از مواد غذایی مانند سوسیس و کالباس‌ها حاوی نیتریت هستند. تا جایی که ممکن است از مصرف این مواد غذایی بپرهیزید. همچنین باید بدانید که انواع کیک‌ها و شیرینی‌جات صنعتی حاوی رنگ‌های خوراکی هستند که برای سلامتی مضر است. این مواد غذایی همچنین حاوی مونوسدیم‌گلوتامات هستند که به عقیده‌ی متخصصان باعث سردرد می‌شود. حواستان به ترکیبات موجود در مواد غذایی مصرفی‌تان باشد.

آبمیوه‌هایی برای تسکین سردردهای میگرنی

اگر سردردتان ناشی از استرس است

آب میوه‌ای برای تسکین سردردهای ناشی از خستگی و اضطراب

برای همه پیش می‌آید که شب‌ها خسته، عصبی و با ذهنی مغشوش به خانه برگردیم. این جور مواقع است که گردن درد و احساس منگی به سراغ آدم می‌آید.

نوشیدنی برای تسکین سردردهای ناشی از بیماری

آیا به طور همزمان معده و سرتان درد می‌کند؟ آیا حالت تهوع دارید و عضلاتتان هم درد می‌کند؟ معمولاً این علائم بعد از مقابله با یک ویروس یا بیماری به سراغ آدم می‌آید.

منبع: تبیان

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید