مقالات, بلاگ

بشناسید: لاکچری‌ترین غذاهای جهان – بخش اول

بشناسید: لاکچری‌ترین غذاهای جهان - بخش اول

بشناسید: لاکچری‌ترین غذاهای جهان – بخش اول

بشناسید: لاکچری‌ترین غذاهای جهان
بشناسید: لاکچری‌ترین غذاهای جهان - بخش اول
سوشی به لطف یک آشپز ژاپنی به یک غذای لاکچری تبدیل شد آن هم با زعفران ایرانی و کلیه اردک! این آشپز ماهی مخصوص سوشی را به مدت یک هفته در زعفران نگهداری می‌کند و به آن کلیه اردک سیاه و الماس و طلا اضافه و سپس آن را آماده می‌کند. در تزئین این سوشی هزاران دلاری مروارید‌های اصل هم استفاده شده‌ است.

تصور همه ما این است که مواد غذایی در همه جای دنیا یکسان است و همه آدمها غذاهایی با مواد مشابه می‌خورند اما بعضی غذاها در دنیا قیمتی نجومی‌ دارد. چرا؟  مگر در این غذاها طلا می‌ریزند؟جواب این سوال مثبت است. در برخی خوراکی‌های لاکچری و میلیون دلاری طلا می‌ریزند. در این مطلب قصد داریم گران ترین خوراکی‌های جهان و مواد استفاده شده در آن را معرفی کنیم:

بستنی توت فرنگی

بستنی نوعی توت فرنگی یکی از گران ترین خوراکی های دنیا است . بله، بستنی توت فرنگی! ترکیبات خاصی ندارد توت فرنگی، بستنی وانیلی ،شکلات و بیسکوئیت خرد شده.

شاید سوالی که برایتان پیش می آید این باشد که خب این مواد که قیمت آنچنانی ندارد پس چرا این بستنی گران‌قیمت است؟ علتش انگشتر برلیان هفت قیراطی است که کنار این بستنی سرو می‌شود.

کسانی که این بستنی لاکچری را سفارش می‌دهند یک مراسم رومانتیک برای یار خود تدارک دیده‌اند. گفته می‌شود چند سوپراستار برای اینکه یک خواستگاری خاص و لاکچری ترتیب بدهند این بستی را سفارش داده و از یار خود خواستگاری کرده‌اند.

این بستنی 4 میلیون دلار قیمت دارد.

پودنیگ خاویار

این خوراکی لاکچری را شاید تا کنون 10 نفر در دنیا موفق شدند بخورند. پودینگ خاویار از خاویار یک نوع ماهی بسیار کم‌یاب  تهیه و با طلا و الماس تزئین می شود اما مواد داخل پودینگ از مواد خوراکی معمولی است.

قیمتی که برای این پودینگ درنظر گرفته شده 34 هزار دلار است

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید