مقالات, بلاگ

خواص کشف شده لیمو ترش

خواص کشف شده لیمو ترش

خواص کشف شده لیمو ترش

خواص کشف شده لیمو ترش

خواص کشف شده لیمو ترش

خواص آب لیموی تازه

همانطور که میدانید آب لیمو طبیعی خاصیت های بسیاری دارد که تاکنون بخش زیادی از آنها کشف شده اند باتوجه به خواص آب لیموی تازه میتوان گفت که بررسی دانشمندان نشان میدهد که این میوه پر خاصیت در درمان دویست بیماری مختلف تاثیر بسزایی دارد . متاسفانه امروز بخشی از محصولات آماده موجود در بازار کیفیت یک لیموی تازه را نداشته و علاوه بر مفید نبودن ضررهای جبران ناپذیری را نیز به شخص وارد مینماید. در هنگام خرید ابلیمو بایستی به رنگ آن و همچنین طعم آن توجه نمود.رنگ زرد آن و همچنین طعمی که مقداری به تلخی میزند از ویژگی های یک ابلیموی تازه میباشد.همچنین بوی آن که مشخصا بایستی شبیه به بوی لیموی تازه باشد.

خواص لیمو تازه

1- لیمو سرشار از ویتامین C می باشدکه در درمان سرماخوردگی کمک شایانی مینماید 2- اگر میخوهید کمتر سرما بخورید لیموی تازه مصرف نمایید 3- جلوگیری از ایجاد یبوست 4- کنترل کننده فشار خون 5- دفع کننده سموم و مواد زائد بدن بوده . 6- سفیدکننده دندان 7- از بین برنده ویروس ها 8- یکی از میوه هایی به شمار میرود که خاصیت ضد سرطانی قوی دارد 9- مصرف آن موجب تعادل بدن میشود. 10- مناسب برای درمان سرفه 11- مناسب است که زنان باردار جهت جلوگیری از حالت تهوع 12- مناسب برای درمان آبریزش بینی است که میتوانید استفاده کنید. با توجه به خواص کشف شده لیمو ترش استفاده این میوه برای سلامتی افراد بسیار مناسب و حائز اهمیت می باشد.

لیمو نرم‌کننده پوست طبیعی

پوست لیموترش را روی پوست خشک یا جای پوسته پوسته شده بمالید تا مشکل آن برطرف شود، برای نرم شدن پوست ضخیم شده آرنج نیز پوست لیمو ترش مفید است.

تقویت‌ معده با لیمو ترش

پس از هر وعده غذایی، یک لیوان آب ولرم حاوی آب یک لیمو تازه بخورید، اسید موجود در لیمو، فعالیت عضلات معده را تحریک می‌کند.

درمان عفونت‌های پوستی با لیمو

اگر از عفونت پوستی مانند اگزما رنج می‌برید، لیمو می‌تواند تسکین‌دهنده باشد؛ ۸ قطره روغن‌لیمو را با یک لیوان آب‌ولرم و یک قاشق غذاخوری عسل رقیق‌شده مخلوط کنید؛ سپس پارچه تمیز را به آن محلول آغشته کنید و روزی ۲ تا ۳ بار به مدت ۱۵ دقیقه روی قسمت مورد نظر قرار دهید؛ این روش نه تنها عفونت را کاهش می‌دهد بلکه خارش را نیز از بین می‌برد، عسل نیز مانند لیمو خاصیت ضد التهابی دارد و روند بهبود را تقویت می‌کند.

خاصیت تسکین درد لیمو

آب‌لیمو تاثیر قوی قلیایی روی بدن دارد و عامل طبیعی در برابر اسید اضافه بدن است، این اسید اضافه موجود در بدن، نقشی مهم در درمان دردهای روماتیسم دارد؛ روزی ۳ بار یک لیوان آب ولرم حاوی آب یک لیمو بخورید و در صورت شدت درد، به هر یک لیوان، آب ۲ عدد لیمو اضافه کنید.

خاصیت لیمو در خوشبوکنندگی دهان

برای خوشبو کردن دهان، روزی چند بار به‌ طور کامل با یک لیوان آب‌ولرم حاوی آب یک لیموی تازه را غرغره کنید؛ جویدن یک برش لیمو پس از هر وعده غذایی نیز می‌تواند مفید باشد.

لیمو یک آرامبخش طبیعی

بررسی‌ها نشان می‌دهد لیمو تاثیر آرامبخش دارد و خستگی مفرط، سرگیجه، اضطراب، تنش و دستپاچگی را از بین می‌برد. استنشاق روغن لیمو، هوشیاری و قدرت تمرکز فرد را افزایش می‌دهد؛ برای افزایش توانایی کارمندان در محیط کار از خوشبوکننده با بوی لیمو استفاده می‌شود. اگر حالت عصبی و نگرانی دارید، چند قطره روغن لیمو را روی دستمال بچکانید و بو کنید.

مبارزه با آفت دهان با لیمو

خاصیت ثابت‌شده ضدباکتریایی و ضدویروسی لیمو، روند بهبود آفت را تسریع می‌کند؛ کافی است روزی ۳ بار آب مخلوطی از یک لیموی تازه و یک لیوان آب‌ولرم غرغره کنید اگرچه در اوایل احساس سوزش خواهید کرد اما با استفاده مکرر احساس سوزش کاهش پیدا می‌کند.

لیمو برطرف‌کننده آکنه

ویتامین C موجود در میوه‌های استوایی برای طراوت پوست لازم است همان طور که می‌دانید خوردن ناشتا یک لیوان آب ولرم با لیمو برای پوست مفید است؛ لیمو حاوی اسیدسیتریک است که برای درمان آکنه بسیار موثر است.

برای این منظور با استفاده از انگشت یا پنبه کمی آبلیموی تازه روی آکنه بمالید و بگذارید شب کامل روی پوست بماند. صبح روز بعد با آب صورت خود را بشویید؛ اگرچه ممکن است کمی ناراحت‌کننده باشد و شاید احساس سوزش کنید اما لیمو برای درمان آکنه بسیار مفید و کاربردی است.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم یک سهم آبلیموی تازه را با یک سهم آب‌گلاب و یا عسل رقیق‌شده با آب مخلوط کنید و به مدت نیم‌ساعت روی آکنه بگذارید و سپس با آب بشویید؛ این عمل را ۲ بار، یک بار به هنگام صبح و یک بار عصر تکرار کنید.

لیمو یک تب‌بر فوری

تب‌ولرز می‌تواند علل متفاوتی داشته باشد اما لیمو همیشه یک درمان مفید است. هر ۲ ساعت یک لیوان آبجوش با کمی عسل و آب یک لیموی ترش و تازه بخورید تا تب‌ولرز شما از بین برود.

لیمو دشمن فشارخون

پیاز و سیر همراه با لیمو به‌ طور موثری با فشارخون بالا مقابله می‌کند. ۳ حبه سیر را له کنید، یک پیاز را ریز خرد و با ۴ لیوان شیر کم چرب یا شیر سویا به جوش بیاورید و سپس زیر آن را خاموش کنید؛ پس از ۵ دقیقه مخلوط به‌دست‌آمده را از صافی رد کنید و در یخچال قرار دهید. آب ۳ لیمو را به آن اضافه کنید و در طی روز بخورید. اگر از کلسترول بالا رنج می‌برید، خوب است بدانید که پکتین در لیمو همراه با ماده‌مغذی دیگری، در کاهش چربی‌خون موثر است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید