مقالات, بلاگ

رکورد گینس برای بزرگ‌ترین بستنی جهان

رکورد گینس برای بزرگ‌ترین بستنی جهان

رکورد گینس برای بزرگ‌ترین بستنی جهان

رکورد گینس برای بزرگ‌ترین بستنی جهان

رکورد گینس برای بزرگ‌ترین بستنی جهان

بزرگ‌ترین بستنی جهان در تگزاس رکورد گینس را به خود اختصاص داد. چندی پیش هزاران نفر از مردم تگزاس به صورت داوطلبانه در فستیوال Wolf Pen Creek تگزاس جمع شدند تا از بزرگ‌ترین بستنی جهان رونمایی کنند. این بستنی طولانی که هم‌اکنون رکورد طولانی‌ترین بستنی دنیا را از آن خود دارد ۱۳۸۶٫۶۲ متر درازا دارد. در واقع طول این بستنی فقط ۲۰۰ متر کم‌تر از یک مایل است.

مواد موجود در بزرگ‌ترین بستنی جهان

بزرگ‌ترین بستنی جهان از حدود ۵۰۰ گالن بستنی Tackle Crackle تگزاسی تشکیل شده است. ( نوعی بستنی تگزاسی که از بستنی وانیلی و آب‌نبات‌های شکلاتی تشکیل شده است.) سپس با ۳۰۰ گالن شیره شکلات و توت‌فرنگی، ۲۰۰ قوطی خامه، ۱۱٫۳ کیلوگرم افشانه طعم دهنده و ۲۰ هزار گیلاس پوشیده شده است. بر اساس اخبار گینس و برای اطمینان از درستی مقادیر مواد غذایی به کار رفته در این بستنی وسوسه انگیز کریستینا کنلون قاضی گینس نیز در این مراسم حضور به عمل رسانده است و درستی این رکورد را به تایید رسانده است.

البته اگر نگران آب شدن و به هدر رفتن این غول خوشمزه هستید نگرانی شما کاملا بی‌مورد است. پس از مراسم ثبت رکورد، این بستنی غول آسا توسط ۴ هزار نفر از شرکت‌کنندگان در فستیوال و در کم‌تر از ۳۰ دقیقه ناپدید شده است.

فستیوال تگزاس و اقدامات خیرخواهانه

بر اساس گزارش‌‌ها سود حاصل از این جشنواره تگزاس به نفع خیریه محلی تگزاس در ایستگاه کالج صرف می‌شود. البته این تنها رکورد گینس نیست که عاید فستیوال تگزاس شده است. در واقع همان گونه که خیریه تگزاس قدم‌های خیرخواهانه و بزرگی برمی‌دارد، جشنواره تگزاس نیز چیزی از آن کم ندارد. به خصوص در زمانی که بحث غذا و فستیوال مواد غذایی در میان باشد. به گونه‌ای که سال گذشته نیز شاهد ثبت رکورد بزرگ‌ترین Chilli Con Carne در تگزاس بودیم. ( نوعی خوراک تند آمریکایی مکزیکی که حاوی گوشت است). به گزارش گینس وزن این غذا در حدود ۲۱۷۷٫۲۴ کیلوگرم بوده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید