مقالات, بلاگ

قهوه چیست؟

قهوه چیست؟

قهوه چیست؟

قهوه چیست؟

قهوه چیست؟

قهوه چیست؟ این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از شما پیش آمده باشد. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به معرفی کامل آن بپردازیم و همه چیز درباره قهوه را برای شما بیان کنبم.

قهوه یک نوشیدنی است که از عصاره‌ی گیاه قهوه بدست می‌آید.

عصاره‌ی گیاه قهوه، که ما آن را با نام “قهوه” می‌شناسیم براساس روش تهیه و ترکیب با سایر مواد غذایی از جمله شکر، شیر، خامه و بستنی به نام‌های مختلفی  از جمله قهوه ترک، قهوه فرانسه، قهوه اسپرسو، کاپوچینو، لاته و موارد این چنینی نامگذاری می‌شود.

تاریخچه قهوه

در رابطه با تاریخچه قهوه اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد اما معتبرترین آن به این اشاره می‌کند که:

قهوه نخستین بار در قرن نهم میلادی توسط چوپانی اهل اتیوپی به نام خالد کشف شد. خالد متوجه شد، بزهای او هنگام خوردن دانه‌های یکی از درختان پرانرژی می‌شوند و جنب و جوش بیشتری پیدا می‌کنند و شب را بیدار می‌مانند. در آن دوران راهبان صومعه‌ها، دانایان جامعه به حساب می‌آمدند.

به همین دلیل خالد برای کشف علت این موضوع دانه‌های گیاه قهوه را نزد آن‌ها برد. راهبان با مشاهده‌ی خاصیت دانه‌های قهوه، ایده‌ی خشک کردن و استفاده از این دانه‌ها برای نوشیدنی‌ای مناسب شب‌های عبادت را مطرح کردند و اینگونه قهوه پا به عرصه حیات گذاشت و در دسته نوشیدنی‌ها جای گرفت.

خواص قهوه

یکی از دلایلی که این روزها خرید قهوه و مصرف قهوه رو به افزایش است خواص ویژه این نوشیدنی است. قهوه برخلاف تصور عموم مردم که ماده‌ای نامناسب برای بدن و سلامتی است؛ بسیار مفید است و خواص بسیار ویژه‌ای دارد.

در زیر برخی از خواص ویژه این نوشیدنی را به اختصار برای شما بیان کرده‌ایم.1. آنتی اکسیدان بسیار بالا

2. تقویت حافظه‌ی کوتاه مدت

3. کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل

۴. کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی

5. کاهش خطر ابتلا به سرطان

6. کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲

7. کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های کبد

8. افزایش و بهبود عملکرد فیزیکی و ورزشی

9. کاهش افسردگی

10. کاهش خطر ابتلا به نقرس

11. بهبود عملکرد مغز و خلق و خو

12. کاهش وزن و لاغری

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید