بلاگ, مقالات

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم – بخش دوم

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم 

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم – بخش دوم

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم 

17- 26:سبزیجات.

سبزیجات مربوط به کالری و سبزیجات جزو مهم ترین منابع مواد مغذی هستند. تنوع گسترده ای وجود دارد و بهتر است هر روز انواع مختلف سبزیجات را بخورید.

 17. مارچوبه:

مارچوبه یک سبزی محبوب است. مقدار کربوهیدرات و کالری کمی دارد، اما با ویتامین K پر شده است.

 18. فلفل دلمه ای:

فلفل دلمه ای چندین رنگ دارد، از جمله قرمز، زرد و سبز. آن ها ترد و مزه بسیار شیرین هستند و منبع عالی آنتی اکسیدان ها و ویتامین سی هستند.

 19. بروکلی:

بروکلی گیاهی است که به دو صورت خام و پخته مصرف می شوند. اینها یک منبع عالی از فیبر، ویتامین K و ویتامین C هستند و حاوی مقدار معقولی از پروتیین در مقایسه با سایر سبزیجات هستند.

 20. هویج:

هویج یک گیاه ریشه ای محبوب است.بسیار خوش مزه و ترد است و با مواد مغذی مثل فیبر و ویتامین K پر می شود. هویج همچنین دارای آنتی اکسیدان های بالایی هستند که فواید بسیاری دارند.

 21. گل کلم:

گل کلم گیاهی بسیار متنوع است. می تواند برای تهیه همه نوع دستور العمل های سالم مورد استفاده قرار گیرد، و همچنین مزه خوبی برای خودش دارد.

 22. خیار:

خیار یکی از محبوب ترین سبزیجات است. کربوهیدرات و کالری بسیار پایینی دارد و اغلب شامل آب نیز می باشد. اما این مقدار شامل مقدار زیادی مواد غذایی در مقادیر کم از جمله ویتامین K است.

آشنایی با فهرستی از ماده مغذی

 23. سیر:

سیر بسیار سالم است. شامل آلیسین است، یک ترکیب زیست فعال با اثرات بیولوژیکی قدرتمند است، از جمله عملکرد سیستم ایمنی بهبود یافته.

 24. کلم پیچ:

کلم پیچ در سال های اخیر بسیار محبوب بوده است. غنی از ویتامین K، ویتامین C، فیبر و تعدادی از مواد مغذی دیگر است.

 25. پیاز:

پیاز طعم خیلی قوی دارد و برای استفاده در دستور العمل های آشپزی بسیار مشهور هستند. آن ها شامل تعدادی از ترکیبات فعال زیست فعال هستند که بر این باورند که فواید سلامتی دارند.

 26. گوجه فرنگی:

گوجه معمولاً به عنوان سبزیجات ها طبقه بندی می شوند، اگرچه آن ها از لحاظ فنی میوه هستند. آن ها خوش مزه و پر از مواد غذایی مانند پتاسیم و ویتامین سی هستند. 

سبزیجات سالم بیشتر:

همه اینها لیست نشده اند، اما بسیار سالم هستند:کنگرفرنگی، کلم بروکسل، کلم، کرفس، بادمجان، تره فرنگی، کاهو، قارچ، تربچه، کدو، شلغم و کدو سبز.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید