مقالات, بلاگ

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم – بخش سوم

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم - بخش سوم

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم – بخش سوم

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم

50 ماده ی خیلی مغذی و سالم - بخش سوم

27- 32:ماهی و غذاهای دریایی.

ماهی ها و غذاهای دریایی بسیار سالم و مغذی هستند. آن ها به خصوص غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و ید هستند، دو ماده غذایی که بیشتر مردم به اندازه کافی از آن بهره مند نمی شوند.

مطالعات نشان می دهد افرادی که غذاهای دریایی زیادی می خورند (به ویژه ماهی) بیشتر عمر می کنند و خطر کمتری از بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، جنون و افسردگی دارند.

 27. ماهی سالمون:

ماهی سالمون نوعی ماهی های روغنی است که به دلیل مزه عالی آن و مقدار زیاد مواد مغذی شامل پروتئین و اسیده ای چرب امگا 3 معروف است.هم چنین حاوی ویتامین D می باشد.

 28.ماهی ساردین:

ساردین، ماهی کوچک و چربی است که جزو مغذی ترین غذاهایی است که می توانید بخورید. آن ها حاوی مقدار زیادی مواد غذایی مورد نیاز بدن انسان هستند.

 29. صدف:

صدف زیاد خورده نمی شود، که این شرم آور است. زیرا شامل مواد مغذی بیشتری نسبت به هر غذایی دیگر است. شبیه به گوشت اندامی است که به چگالی ماده مغذی می رسد. صدف خوراکی شامل صدف، نرم تنان و صدف هاست.

 30. میگو:

میگو نوعی حیوان است که در دریا یافت می شود. چربی و کالری کمی دارد، اما پروتئین زیادی دارد. هم چنین حاوی مواد مغذی دیگر از جمله سلنیوم و ویتامین ب 12 است.

 31. ماهی قزل آلا:

ماهی قزل آلا نوع دیگری از ماهی روغنی لذیذ است که شبیه ماهی سالمون می باشد.

 32. تون:

ماهی تون در کشورهای غربی بسیار محبوب است و چربی و کالری کمی دارد اما پروتئین زیادی دارد. برای افرادی که نیاز به افزودن پروتیین به رژیم غذایی خود دارند در حالی که کالری را باید پایین نگه دارند، مناسب است.

ماده مغذی که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید

33- 35:حبوبات.

این یک اشتباه است که تمام حبوبات را به هم متصل کنید که مشکل ایجاد می کنند. انواع مختلفی از حبوبات وجود دارد و برخی از آن ها بسیار سالم هستند.

فقط به خاطر داشته باشید که آن ها کربوهیدرات بالایی دارند، به همین دلیل در رژیم غذایی کم کربوهیدرات توصیه نمی شوند.

 33. برنج قهوه ای:

برنج یکی از قدیمی ترین دانه های غلات است و در حال حاضر یک غذای اصلی برای بیش از نیمی از مردم جهان است. رنگ قهوه ای (حبوبات کامل) نسبتاً مقوی است و مقدار مناسبی از فیبر، ویتامین B1 و منیزیم دارد.

 34. جو:

جو به طور باور نکردنی سالم است. آن ها حاوی مواد مغذی هستند و همچنین شامل فیبرهای قدرتمند به نام بتا – گلوکان هستند که فواید بسیاری دارند.

 35. کوینوا:

کوینوا در سال های اخیر در میان افراد آگاه سلامت به شدت محبوب شده است. یک دانه خوش مزه است که حاوی مواد مغذی زیادی مثل فیبر و منیزیم هستند. همچنین یک منبع عالی از پروتیین مبتنی بر گیاه است. 

ماده مغذی و مهم برای رژیم روزانه

36- 37:نان ها.

بسیاری از مردم نان خیلی زیادی می خورند. برای آن هایی که برای اولین بار رژیم غذایی سالم تر را انتخاب می کنند، پیدا کردن چیزی برای خوردن به جای نان بسیار چالش برانگیز است. خوشبختانه، گزینه های سالم زیادی در دسترس هستند.

 36. نان حزقیال:

نان حزقیال می تواند سالم ترین نانی باشد که شما می توانید از فروشگاه ها بخرید. از گیاه ارگانیک گرفته شده است و تمام حبوبات و انواع مختلف سبزیجات را شامل می شود.

 37. نان های خانگی کم کربوهیدرات:

امن ترین انتخاب برای نان سالم چیزی است که خودتان تهیه می کنید.

ماده مغذی ضروری برای مصرف روزانه

ماده مغذی خیلی سالم خیلی ارزان

38- 40:بنشن.

بنشن یک گروه غذایی دیگر هستند که در سال های اخیر به طور ناعادلانه کنار گذاشته شده است.درست است که بنشن حاوی مواد مغذی هستند، موادی که می توانند با هضم و جذب مواد مغذی تداخل داشته باشند.

با این حال، این مواد مغذی را می توان با خیساندن و آماده سازی صحیح بنشن قبل از خوردن آن ها حذف کرد.چیزی که ما با آن مواجهیم یک منبع بسیار ارزان از تغذیه با کیفیت، از جمله یک منبع بزرگ گیاهی غنی از پروتئین است. 

38. لوبیا سبز:

لوبیا سبز که هم لوبیا نامیده می شود، انواع نرسیده از لوبیا رایج هستند.آن ها در کشورهای غربی بسیار محبوب تر هستند.

 39. لوبیا قرمز:

لوبیا قرمز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی هستند و فیبر بسیار بالایی دارند. فقط مطمئن شوید که آن ها را درست بپزید، چون وقتی خام هستند، سمی هستند.

 40. عدس:

عدس یک بنشن محبوب دیگر است.آن ها در فیبر بالا هستند و جزو بهترین منابع پروتیین گیاهی هستند.عدس همچنین خوش مزه است و دارای بافت بسیار رضایت بخشی می باشد.

ماده مغذی که بدن به آن احتیاج دارد

41 43:لبنیات.

بسیاری از مردم محصولات لبنی را تحمل نمیکنند.

اما برای افرادی که آن ها را تحمل می کنند، منبع سالمی از مواد غذایی مهم مختلف هستند. آنطور که در بخش سلامت تغذیه در گفته ایم به نظر می رسد که محصولات لبنی پر از چربی های خوب هستند، و مطالعات نشان می دهند افرادی که مقدار لبنیات زیادی را می خورند، خطر کمتری برای چاقی و دیابت نوع 2 دارند.

اگر لبنیات مصرفیتان از گاوهای علف خورده گرفته شود، ممکن است حتی بهتر هم باشد چون حاوی میزان بالاتری برای برخی از اسیدهای چرب زیست فعال مانند CLA هستند.

 41. پنیر:

پنیر به طور باور نکردنی مقوی است و یک برش از آن شامل مواد غذایی یک سان به عنوان یک فنجان کامل شیر است. برای بسیاری، این یکی از بهترین خوراکی هایی است که می توانند بخورند.

 42. شیر کامل:

شیر کامل غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین حیوانی باکیفیت و چربی های سالم هستند. یکی از بهترین منابع کلسیم است.

 43. ماست:

ماست از شیر تولید می شود که با افزودن باکتری زنده به آن تخمیر می شود. بسیاری از اثرات بهداشتی مشابهی را به عنوان شیر دارد، به جز مزایای اضافه شده از باکتری های گرم پروبیوتیک.

تقویت بدن با مصرف ماده مغذی

 44- 46:چربی ها و روغن ها.

جنگ بر روی چربی کم شده است، و بسیاری از چربی ها و روغن ها در حال بازگشت به عنوان غذاهای سالم هستند.

 44. کره گرفته شده از گاوهای علف خور:

کره از گاوهایی که از علف تغذیه می شوند، حاوی مواد مغذی مهمی از جمله ویتامین K2 هستند.

 45. روغن نارگیل:

روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب قدرتمند به نام زنجیره متوسط تری گلیسیرید است. روغن نارگیل ممکن است برای بیماری آلزایمر هم مفید باشد و نشان داده شده است که به شما کمک می کند چربی شکمی را از دست بدهید.

 46. روغن زیتون:

روغن زیتون بکر، سالم ترین عنصر روی زمین است. شامل چربی های تک اشباعی خوب و سرشار از آنتی اکسیدانی است که فواید سلامتی زیادی دارند.

 47- 48:غده ای.

اینها اندام های ذخیره ای بعضی از گیاهان هستند. شامل تعدادی از مواد مغذی مفید نیز هستند.

 47. سیب زمینی:

سیب زمینی خوراکی بسیار محبوبی در سراسر جهان است. آن ها غنی از پتاسیم هستند و تقریباً هر ماده مغذی که نیاز داریم شامل ویتامین C می شود.آن ها همچنین فوق العاده عمل می کنند. یک مطالعه نشان داد که سیب زمینی های آب پز شده به مقدار زیادی از 38 غذاهایی هستند که مورد آزمایش قرار گرفتند.

 48. سیب زمینی شیرین:

سیب زمینی های شیرین جزو خوش مزه ترین غذاهای نشاسته ای هستند که می توانید بخورید. آن ها غنی از آنتی اکسیدان ها و انواع مواد مغذی سالم هستند.

 49. سرکه سیب:

سرکه سیب در جامعه بهداشتی طبیعی به شدت محبوب است. مطالعات نشان می دهد که می تواند به کاهش سطح قند خون و کاهش وزن کم کمک کند.استفاده از آنها در سس سالاد و افزودن طعم به وعده های غذایی بسیار عالی است.

 50. شکلات تلخ:

در این لیست نه تنها شکلات تلخ یکی از خوش مزه ترین ها است بلکه سالم ترین نیز است.شکلات تلخ غنی از منیزیم است و یکی از قوی ترین منابع آنتی اکسیدان ها در جهان است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید