مقالات, بلاگ

خواص دارچین – 2

خواص دارچین - 2

خواص دارچین – 2

خواص دارچین – 2

خواص دارچین - 2

فواید دارچین

مطالعات آزمایشی نشان می دهد که ترکیبات موجود در دارچین ممکن است علائم التهاب را کاهش دهد. با توجه به اینکه تصور می شود التهاب ریشه بسیاری از بیماری های مزمن ، از جمله بیماری های قلبی است بسیار مفید است . مطالعات همچنین حاکی از آن است که از جمله فواید دارچین این است که ممکن است فشار خون را کاهش دهد ، همچنین سطح کلسترول تری گلیسیرید و LDL (بد) در برخی افرادرا کاهش میدهد. علاوه بر این ، دارچین ممکن است سطح کلسترول HDL (خوب) را افزایش دهد ، که با از بین بردن کلسترول اضافی از رگ های خونی ، به بهبود سلامت قلب شما کمک می کند .
دارچین Cassia ، به ویژه ، حاوی مقادیر زیادی کومارین طبیعی است ، گروهی از ترکیبات که به جلوگیری از تنگ شدن رگ های خونی کمک می کند و از لخته شدن خون محافظت می کند. با این وجود ، مصرف بیش از حد کومارین ممکن است عملکرد کبد را کاهش داده و خطر خونریزی را افزایش دهد ، بنابراین مطمئن شوید که دارچین را در اعتدال مصرف می کنید . دارچین با کاهش سطح قند خون می تواند اثرات ضد دیابتی قدرتمندی ایجاد کند . به نظر می رسد این ادویه به روشی مشابه انسولین ، هورمون مسئول خاموش کردن قند از جریان خون و درون بافتهای شما عمل کند. علاوه بر این ، ترکیبات موجود در دارچین ممکن است با کاهش مقاومت به انسولین ، در کاهش قند خون بیشتر نقش داشته باشد ، در نتیجه باعث افزایش اثر انسولین می شود .
درمان درد قاعدگی با دارچین :
چای دارچین یا دمنوش دارچین ممکن است برای بهبود برخی علائم قاعدگی ، مانند سندرم قبل از قاعدگی (PMS) و دیسمنوره و … مفید باشد . در یک مطالعه خوب کنترل شده برای 3 روز اول چرخه قاعدگی دو گروه از زنان روزانه 3 گرم دارچین و دارونما دریافت کرد. زنان گروه دارچین درد قاعدگی به مراتب کمتری از کسانی که دارونما مصرف کردند داشتند. در یک مطالعه دیگر ، در 3 روز اول چرخه قاعدگی به خانم ها 1.5 گرم دارچین ، یک داروی تسکین دهنده درد یا دارونما داده شد. زنان در گروه دارچین نسبت به دارونما ، درد قاعدگی کمتری داشتند. با این حال ، دارچین برای کاهش درد به اندازه داروی تسکین دهنده درد مؤثر نبود. همچنین شواهدی وجود دارد که دارچین ممکن است خونریزی قاعدگی ، تعداد استفراغ و شدت تهوع را در دوره زنان کاهش دهد .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید